Ascenso : Molodechno, Belshina | |
Playoff Ascenso : FK Lida | |
Descenso : Lokomotiv Gomel, Energetik-BGU |
RK | Nombre | Goles | Posición | Equipo | ||
1 | M. Sanets | 4 | DEL | Bumprom | ||
2 | M. Zhitnev | 4 | DEL | Maxline Vitebsk | ||
3 | M. Grechikha | 3 | MED | Volna Pinsk | ||
4 | D. Fedortsov | 3 | MED | Niva Dolbizno | ||
5 | E. Azerski | 3 | DEL | Lokomotiv Gomel | ||
6 | V. Potorocha | 3 | MED | Belshina Bobruisk | ||
7 | M. Budko | 3 | DEL | Dinamo Minsk Reserva. | ||
8 | V. Kibuk | 2 | DEL | Volna Pinsk | ||
9 | V. Shcherbo | 2 | DEF | Niva Dolbizno | ||
10 | V. Fedosov | 2 | DEL | Molodechno | ||
11 | V. Balbuh | 2 | MED | Belshina Bobruisk | ||
12 | P. Rassolko | 2 | MED | FK Orsha | ||
13 | A. Puzach | 2 | MED | FC Slonim | ||
14 | D. Khalimonchikov | 2 | MED | Bumprom | ||
15 | A. Burnos | 2 | DEL | FK Lida | ||
16 | T. Adamchik | 2 | DEF | FC Slonim | ||
17 | D. Nizhnik | 2 | DEF | Dinamo Minsk Reserva. | ||
18 | Z. Gitselev | 2 | DEL | BATE Reservas | ||
19 | I. Monich | 2 | DEL | Molodechno | ||
20 | D. Tkachik | 2 | MED | Volna Pinsk |
RK | Nombre | Amarillas | Posición | Equipo | ||
1 | D. Tamelo | 3 | DEL | FK Orsha | ||
2 | P. Rassolko | 3 | MED | FK Orsha | ||
3 | S. Irshev | 3 | DEF | FK Orsha | ||
4 | D. Bolbat | 3 | DEF | Baranovichi | ||
5 | V. Davydov | 3 | MED | Belshina Bobruisk | ||
6 | Georgiy Kukushkin | 3 | DEF | Shakhtyor Petrikov | ||
7 | E. Milevski | 2 | MED | Lokomotiv Gomel | ||
8 | Stanislav Izhakovskiy | 2 | DEF | Lokomotiv Gomel | ||
9 | E. Kozel | 2 | DEL | Volna Pinsk | ||
10 | A. Katz | 2 | DEF | Molodechno | ||
11 | N. Leshkevich | 2 | MED | Niva Dolbizno | ||
12 | N. Kostomarov | 2 | DEF | Maxline Vitebsk | ||
13 | A. Kuratnik | 2 | DEL | Niva Dolbizno | ||
14 | K. Kirkitski | 2 | MED | Baranovichi | ||
15 | I. Udodov | 2 | DEF | Belshina Bobruisk | ||
16 | A. Orlovich | 2 | DEF | FC Slonim | ||
17 | Kirill Khvastukhin | 2 | DEL | Lokomotiv Gomel | ||
18 | V. Drapeza | 2 | MED | Bumprom | ||
19 | A. Konev | 2 | DEF | Ostrovets | ||
20 | S. Kruzhilin | 2 | DEF | Bumprom |
RK | Nombre | Rojas | Posición | Equipo | ||
1 | A. Zimin | 1 | MED | Maxline Vitebsk | ||
2 | S. Kruzhilin | 1 | DEF | Bumprom | ||
3 | V. Grigarkevich | 1 | MED | Ostrovets | ||
4 | Georgiy Kukushkin | 1 | DEF | Shakhtyor Petrikov |
RK | Nombre | Asistencias | Posición | Equipo | ||
1 | I. Zhestkin | 3 | MED | Lokomotiv Gomel | ||
2 | D. Khalimonchikov | 3 | MED | Bumprom | ||
3 | A. Bulychev | 3 | MED | Volna Pinsk | ||
4 | D. German | 2 | MED | Molodechno | ||
5 | D. Kutsepalov | 2 | MED | FK Lida | ||
6 | V. Potorocha | 2 | MED | Belshina Bobruisk | ||
7 | V. Syrisko | 2 | MED | Volna Pinsk | ||
8 | V. Solanovich | 2 | DEF | Belshina Bobruisk | ||
9 | A. Kuratnik | 2 | DEL | Niva Dolbizno | ||
10 | M. Vospukov | 2 | MED | Bumprom | ||
11 | A. Chernodarov | 2 | MED | FK Orsha | ||
12 | A. Zhvirblya | 2 | DEF | Bumprom | ||
13 | A. Zimin | 2 | MED | Maxline Vitebsk | ||
14 | K. Polkhovskiy | 2 | DEF | Volna Pinsk | ||
15 | Ruslan Askerov | 2 | MED | FK Lida | ||
16 | I. Sivkov | 2 | DEL | Torpedo Zhodino Rese. | ||
17 | V. Skavpnev | 2 | DEL | Torpedo Zhodino Rese. | ||
18 | V. Skomarovskiy | 2 | MED | ABFF Sub 17 | ||
19 | V. Kibuk | 1 | DEL | Volna Pinsk | ||
20 | A. Stavpets | 1 | DEL | Maxline Vitebsk |